Z CZEGO POWSTAJĄ NASZE PIERŚCIONKI?
JAK PRODUKUJE SIĘ ZŁOTĄ BIŻUTERIĘ?
Obecnie wybór odpowiedniej biżuterii to dobry sposób na wyrażenie swojego stylu i osobowości. Jednym z najbardziej eleganckich i wykwintnych materiałów, z których wykonuje się biżuterię  jest złoto. Marka Minty Dot projektuje i produkuje ją między innymi z tego właśnie surowca. Poniżej zdradzamy Ci jakie etapy musi przejść sztabka czystego złota, aby finalnie powstała z niej piękna ozdoba! ⬇️
 
💍Proces wytwarzania biżuterii złotej w Minty Dot, zaczyna się od wyboru odpowiedniej jakości sztabki złota.
Sztabka złota w próbie 999 jest wstępnie przygotowywana poprzez przepalenie, czyli stopienie i uformowanie jej w płaską płytkę, która będzie służyła jako materiał wyjściowy dla projektowanej biżuterii.
💍Projektant biżuterii lub jubiler decyduje o metodzie wytworzenia. Na podstawie projektu złotnik do ukształtowania biżuterii używa narzędzi, takich jak wiertła, noże jubilerskie i pilniki, aby wyciąć pożądane kształty z płytki złota. Inną metodą jest przykładowo przetopienie złota i odlanie w formy, które nadają odpowiedni kształt dla poszczególnych elementów biżuterii.
💍 Po wycięciu kształtu, złotnik używa lutu i palnika, aby połączyć poszczególne elementy biżuterii.
💍Kolejnym krokiem jest ręczne szlifowanie każdego elementu przez złotnika, aby uzyskać idealny kształt i gładkość powierzchni.
💍Po tym etapie biżuteria jest gotowa do dalszych prac. Jeśli jest to pierścionek, to np. może zostać osadzony w nim diament lub inny kamień szlachetny, a następnie będzie on polerowany, tak aby uzyskać lśniący wygląd.
💍Po zakończeniu kreacji wyrobu, złotnik wykonuje test próby złota, aby upewnić się, że biżuteria ma właściwą zawartość złota. 
💍Kolejnym etapem jest przejście przez proces końcowych kontroli jakości oraz nadania cechy probierczej (o cechach probierczych w jubilerstwie przeczytasz w innym naszym artykule tutaj).
💍Proces wytwarzania biżuterii złotej Minty Dot kończy się przeprowadzeniem ostatniego kroku, czyli wysokiej jakości czyszczenia i polerowania.
💍Po zakończeniu ostatniego etapu, biżuteria jest gotowa do użytku i sprzedaży!
Warto zaznaczyć, że powyższy proces jest ogólnym opisem procesu wytworzenia biżuterii i może się różnić w zależności od projektu i rodzaju wytwarzanej biżuterii, technik i narzędzi stosowanych przez złotników lub jubilerów.
Podsumowując, proces wytwarzania biżuterii złotej jest skomplikowany i wymaga wielu umiejętności oraz dużej ilości czasu poświęconej na jej stworzenie. Jednak dzięki temu nasza marka oferuje swoim klientom biżuterię najwyższej jakości. Ostateczny produkt jest w stanie przyciągnąć uwagę swoim pięknem, elegancją, prostotą. Sprawia to, że każdy kto ją nosi, czuje się wyjątkowy i piękny. 🥰
 
Ps. Czy wiesz, że...
pierwsze znane zastosowanie biżuterii sięga czasów prehistorycznych, kiedy ludzie nosili ozdoby wykonane z kości, muszli i kamieni. 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl